تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب شهریور 1396
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده وبلاگ
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
مطالب اینترنتی
چهارشنبه 8 شهریور 1396 :: نویسنده : نویسنده وبلاگ       


برترین ها – ترجمه از پلاد ناصری: با استفاده از برخی روش هایی که بعضا بسیار ساده و ابتدایی نیز به نظر می رسند، می توان محیط منزل را روشن تر، پر نورتر و بزرگ تر جلوه داد. این ترفندهای هوشمندانه می توانند به طور کل محل زندگی شما را تغییر دهند و به محیطی جذاب تر و زیباتر تبدیل نمایند.

1. استفاده از نقاط نورانی محیط

به کار بردن پرده های کرکره ای، به جای پرده های پارچه ای ضخیم و تیره می تواند احساس طراوت و تازگی بیشتری به اتاق و محیط عمومی خانه ببخشد و در عین حال، با استفاده از آن ها از نور طبیعی خورشید هم بیشترین بهره را برد.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

به این ترتیب پنجره ها که به عنوان نقاط نورانی خانه شناخته می شوند، کمک بسیار بیشتری به روشن شدن اتاق ها خواهند کرد. همچنین پرده های کرکره ای باعث خواهند شد که جزئیات دکوراتیو پنجره ها که در زیبایی معماری اتاق ها نقش مهمی دارند، بیشتر به چشم بیایند.

سعی کنید طرح هایی را برای پرده های کرکره ای اتاق ها انتخاب کنید که بافتی مسطح و ساده دارند و رنگشان روشن و شفاف باشند. در ضمن بهتر است هماهنگی مناسبی میان رنگ کرکره ها با دیگر وسایل خانه هم برقرار باشد تا دکور خانه ظاهر بسیار بهتری پیدا کند.


2. تضادهای جذاب تیره و روشن

در اتاقی که به میزان زیادی در معرض نور طبیعی خورشید قرار دارد، می توان از طیف های رنگی تیره برای دکور اتاق ها و رنگ آمیزی دیوارها استفاده کرد. این کار در شخصی سازی فضای منزل نقش بسیار موثری ایفا خواهد کرد و به ظاهر اتاق ها شخصیت و زیبایی بسیار خاصی می بخشد. به عنوان نمونه استفاده از رنگ سبز تیره جنگلی، می تواند بازتاب بسیار خوبی از رنگ های طبیعت را در خانه ایجاد کند و طراوت بسیار مناسبی را به فضای خانه منتقل نماید.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

به ویژه به کار گیری این نوع رنگ در کنار نور روشن پنجره ها، تضاد بسیار خوبی میان فضای بیرون و داخل منزل ایجاد می کند. همچنین بهره گیری از رنگ های شفاف طیف زرد در کنار رنگ های تیره نیز خالی از لطف نخواهد بود، و می تواند تضاد جذابی را در فضای داخلی اتاق ها به وجود بیاورد. در چنین مواردی رنگ های تیره نوعی احساس سرزندگی و قدرت به فضا منتقل می کنند و رنگ های شفاف گرم همچون رنگ زرد، در محیط تعادل ایجاد می کنند.


3. استفاده از رنگ های سرد در محیط های کوچک

در فضاهایی که از نظر هندسی، ظاهر منظمی ندارند و همچنین در اتاق هایی با سقف کوتاه یا سقف شیب دار، سعی کنید بیشترین بهره را از رنگ های سرد ببرید. دیوارهای اینگونه اتاق ها را با رنگ های بسیار روشن و سرد بپوشانید و در دکوراسیون داخلی هم از وسایلی استفاده کنید که رنگ های بسیار روشن و متمایل به سفید دارند.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

همچنین سقف چنین اتاق هایی را هم باید با طیف های رنگی بسیار روشن بپوشانید. این رنگ ها علاوه بر اینکه می توانند به روشنایی اتاق ها بسیار کمک کنند و کمبود پنجره ها را جبران کنند، باعث می شوند که فضای اتاق ها بزرگ تر از اندازه واقعی شان نشان داده شوند.


4. موزاییک های طرح دار

سعی کنید در قسمت هایی از خانه مانند حمام و یا دستشویی ها، یا برخی اتاق ها، از موزاییک هایی استفاده کنید که دارای طرح های منظم و تکرار شونده باشند. این نوع طراحی های هندسی و با اشکال نرم موجب می شوند که فضاهای کوچک بسیار بزرگ تر از آنچه که واقعا هستند دیده شوند و چشم ها به راحتی در محیط محدود فضا درگیر نشوند.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

به این ترتیب طول و عرض اتاق چندان کوچک به نظر نخواهند رسید. البته بهتر است در بخش هایی از خانه مانند حمام، دستشویی، و یا آشپزخانه، از همین موزاییک ها برای پوشاندن دیوارها هم استفاده کنید و از تاثیر ظاهری که دارند، استفاده بیشتری ببرید.


5. طراحی هوشمندانه راهرو ها

راهروها و سالن های بزرگ خانه اغلب اوقات از نور طبیعی بیرون از خانه چندان بهره ای نمی برند. اما با انتخاب هوشمندانه کاغذ دیواری های طرح دار می توان محیط این بخش های خانه را بسیار روشن تر و چشم نوازتر کرد. طرح هایی همچون اشکال هندسی زاویه دار با خطوط تیز در چنین مواردی بسیار مناسب هستند.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه


6. خطوط صاف و یکدست

استفاده از وسایلی با ظاهر صاف و همچنین رنگ های یکدست و هم خانواده، می تواند به بهبود دکوراسیون اتاق ها بسیار کمک کند. به ویژه می توانید دیوارهای اتاق هایی که دارای فضاهای کوچک هستند را به دو بخش تیره و روشن تقسیم کنید. قسمت پایین دیوار را که اغلب با میزها یا دیگر وسایل خانه پوشیده می شوند را به رنگ تیره رنگ آمیزی کنید و قسمت بالایی را با طیف بسیار روشن تری از همان رنگ بپوشانید.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه


7. تزئینات آشپزخانه با قفسه ظروف

در فضای کوچک آشپزخانه می توانید قفسه ظروف چینی و به خصوص ظروف شفاف و روشن را روی دیوارها تعبیه کنید. به این ترتیب با به نمایش گذاشتن این ظروف می توانید علاوه بر استفاده از فضاهای محدود آشپزخانه می توانید ظاهری روشن تر به محیط ببخشید.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه


8. توجه به سادگی وسایل

در انتخاب مبلمان و وسایل دکوری خانه به ظاهر ساده و بدون پیچیدگی های اضافی، توجه ویژه ای داشته باشید. به خصوص وسایل چوبی خانه که با رنگ های روشن پوشیده شده اند در چنین مواردی بسیار سودمند هستند و به فضای اتاق ها احساس آرامش بیشتری منتقل می کنند.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه

بهتر است طرح های کلاسیک و ساده قدیمی برای کابینت های آشپزخانه، دراورها، قفسه های کتاب و میز های کار مورد توجه قرار گیرند. از قسمت های پایین این نوع قفسه ها می توان به عنوان کمدهای در دار و محل قرار گیری اشیای کوچک استفاده کرد.


9. بهره گیری از آینه ها

قرار دادن آینه هایی با اندازه بزرگ در اتاق ها و فضای داخلی خانه هایی که دارای محیط های محدود هستند، بسیار مفید خواهد بود. این آینه ها علاوه بر بزرگ تر نشان دادن فضای خانه می توانند با بازتاب نور طبیعی در هنگام روز، و یا روشنایی چراغ ها در هنگام شب، محیط را بسیار روشن تر نشان دهند. البته بهتر است این نوع آینه ها در محل هایی از خانه تعبیه شوند که روبروی پنجره یا در مجاورت منبع نور باشند.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه


10. لوسترهای بلند و خوش طرح

استفاده از چراغ های روشنایی که موجب جلب توجه افراد می شوند، می توانند چشم بیننده را به سمت بالا متمرکز کنند و از این طریق فضای محدود اتاق ها را بزرگ تر نشان دهند. همچنین نور اینگونه چراغ ها و لوستر ها به صورت بهینه تری در فضا مورد استفاده قرار می گیرد.

ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانهلینک منبع

مطلب ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :ترفندهایی برای روشن شدن فضای خانه
http://mofidestan.ir/2017/08/30/%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%86-%d8%b4%d8%af%d9%86-%d9%81%d8%b6%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 2 شهریور 1396 :: نویسنده : نویسنده وبلاگ       


وب سایت برسام: متأسفانه، دزدی و هک در اینترنت شایع شده است و یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می‌توانید مرتکب شوید این است که، فکر کنید این امر فقط برای دیگران اتفاق می‌افتد و اگر هیچ کاری انجام ندهید، هرگز دچار مشکل نخواهید شد. متأسفانه، قضیه به این سادگی نیست. بنابراین در صورتی که اکانت شما هک شود، چگونه باید متوجه آن شوید؟

هک شدم؟ راهکارهای اطلاع از هک شدن

در این مطلب می‌توانید با راهکارهای جلوگیری از هک شدن و اطلاع یافتن بعد از آن آشنا شوید.

اشتباه نکنید، هک شدن تنها برای دیگران اتفاق نمی‌افتد. فقط نیاز به کمی بدشانسی دارد و ناگهان، یکی از کسانی می‌شوید که قرار نبود این اتفاق برایشان رخ دهد. تقریباً برای هرکسی در بعضی مواقع احتمال هک شدن وجود داشته. حتی اسام بزرگ در اینترنت هم می‌توانند هک شوند، مثل اپل یا یاهو. اما چگونه متوجه شوید که کسی شما را هک کرده است؟ ابتدا باید با چند عنصر اساسی شروع کنیم:

بررسی کنید که حداکثر امنیت اکانت خود را فعال کرده‌اید

اگر بدشانس باشید، ممکن است سرویسی که استفاده می‌کنید هک شود و سپس سارق می‌تواند به پایگاه داده آن سرویس دسترسی پیدا کند. مدیران سرویس ممکن است با شما تماس بگیرند تا وضعیت خود را تشریح کنید و اگر در رسانه‌های اجتماعی باشید، خیلی سریع با اخبار مرتبط با آن مطلع خواهید شد.

اگر هدف سارق یک تجارت یا سرویس نباشد، سپس موارد امنیتی کمی بیشتر به خودتان وابسته است. آیا همه تنظیمات امنیتی را فعال کرده‌اید؟ برای مثال، بعضی سرویس‌ها از سیستم تأیید دو مرحله‌ای استفاده می‌کنند. احتمال هک شدن با این ویژگی به حداقل می‌رسد و حتی اگر این اتفاق افتاد، به شما اطلاع داده خواهد شد. به عنوان مثال، گوگل، فیس بوک و دراپ‌باکس یک پیام ارسال می‌کنند تا به شما اطلاع دهند که کسی سعی کرده است از یک دستگاه جدید به اکانت شما دسترسی پیدا کند.

بررسی کنید که رمز عبورتان تا چه میزان ایمن است

البته، همه وب‌سایت‌ها طیف وسیعی از گزینه‌های امنیتی را ارائه نمی‌دهند. بنابراین باید به سختی و برای مدت طولانی روی عنصر اصلی محرمانه بودن اکانت تمرکز کنید: یعنی رمز عبور. اگر سرویس هک شده باشد، کیفیت رمز عبور شما واقعاً اهمیتی ندارد، اما اگر شخص شما هدف قرار گرفته باشید، مهم است که یک رمز عبور ایمن انتخاب کنید.

پس چگونه می‌توان گفت که رمز عبور به اندازه کافی ایمن است؟ احتمالاً از دور و بر شنیده‌اید که یک رمز عبور ایمن باید ترکیبی از اعداد، حروف و برخی اوقات کاراکترهای خاص باشد. مشکل این است که ماشین‌هایی که تلاش می‌کنند رمز عبور شما را به دست آورند هم از این موضوع آگاه هستند، بنابراین با ایجاد ترکیبی از این کاراکترها، لزوماً هک کردن اکانت را غیرممکن نمی‌کنید، تنها آن را مشکل‌تر می‌کنید زیرا سازقان مجبور می‌شوند تعداد بیشتری از ترکیباتی که شامل اعداد و کاراکترهای خاص است را تست کنند.

Bill Burr، سازنده استانداردهای رمزعبور ایمن، مشکل را توضیح داده است. به طور خلاصه، او می‌گوید برای اطمینان یافتن، سعی کنید در انتخاب رمز عبور خلاق باشید و مطمئن شوید که رمز عبور فقط یک کلمه با کاراکترهایی در آغاز و پایانش نباشد. اگر رمز عبورتان “Password31” است، احتمالاً باید فکر این باشید که کمی آن را پیچیده‌تر کنید.

این دو نکته می‌توانند به شما ایده از موقعیتی بدهند که امنیت اکانت شما در آن قرار دهد، اما نمی‌توانند بگویند که هک شده‌اید یا نه. بنابراین چگونه مطمئن شوید؟

به علائم نگاه کنید

در تئوری، ممکن است اکانت شما هک شده باشد بدون اینکه حتی متوجه شوید. در عمل، کمتر واضح است، زیرا اگر کسی مزاحم شود تا اطلاعات مربوط به اکانت شما را در کنترل بگیرد، احتمالاً قصد دارد کاری با آن‌ها انجام دهد. آن‌ها یا به طور مستقیم از اکانت شما استفاده می‌کنند، برای مثال رمز عبورتان را تغییر می‌دهد، با استفاده از اکانت شما خرید اینترنتی انجام می‌دهند و ایمیل‌های نامناسب به مخاطبین شما ارسال می‌کنند، یا اینکه به صورت غیر مستقیم برای جمع کردن اطلاعات دیگری که در اکانت یافت می‌شود، از آن استفاده می‌کنند. بنابراین، آن‌ها می‌توانند از داده‌های شخصی شما استفاده کرده یا آن‌ها را بفروشند.

به صورت آنلاین بررسی کنید که هک شده‌اید یا نه

اگر دزدی در مقیاس بزرگ صورت بگیرد، می‌توانید بررسی کنید که هک شده‌اید یا نه. یک متخصص امنیتی لیستی از همه قربانیان بعد از هر حمله معروف ایجاد کرده است و به کاربران امکان می‌دهد که اکانت خود را برای هک شدن بررسی کنند. نام وبسایت او Have I been pwned است. شما فقط باید آدرس ایمیل خود را در آن تایپ کنید و در صورتی که کسی از رمز عبور شما اطلاع داشته باشد، وب‌سایت به شما می‌گوید.

همچنین می‌توانید رمز عبور خود را تایپ کنید و در صورتی که به خطر افتاده باشد وب‌سایت به شما می‌گوید. در هر دو مورد، پایگاه داده بسیار عظیم است (بیش از ۳۰۰ میلیون رمز عبور) زیرا اکانت‌های هک شده از LinkedIn، VK، MySpace، Badoo، Dropbox و بسیاری بیشتر را جمع‌آوری می‌کند.لینک منبع

مطلب راهکارهای اطلاع از هک شدن در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :راهکارهای اطلاع از هک شدن
http://mofidestan.ir/2017/08/24/%d8%b1%d8%a7%d9%87%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%b9-%d8%a7%d8%b2-%d9%87%da%a9-%d8%b4%d8%af%d9%86/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :